28.04.2019

Přípravy na sezónu vrcholí a my nezahálíme

V Hangáru 3 jsou všechny přípravy v plném proudu a sezóna dostává pomalu obrysy.
Je pravdou, že letos jsme trochu, a rádi, zvolnili a naši příznivci nás nebudou mít možnost vidět tak často jako v letech minulých.

V sobotu jsme s Harvardem měli tu čest se již počtvrté zúčastnit pietního aktu v Křimicích. Letošní pietní akt byl výjimečný tím, že jsme vypravili letadlo i pozemní tým, který ovšem na rozdíl od let minulých dorazil v našem novém Jeepu Willis MB v barvách 134. Československého Wingu RAF.

Radim si vzal na letiště drona, a tak jsme konečně mohli zkusit s Harvardem nějaké to filmování. Benzínu bylo v nádržích ještě dostatek, a tak jsme po důkladném briefingu - jelikož nic neprovádíme živelně, vyrazili do akce. Musíme říci, že nás to všechny moc bavilo a Jiřího tedy úplně nejvíc! Létání s krásným letadlem v netypických režimech a výškách je fakt mazec. Až Radim všechny pohyblivé obrázky sestříhá, máte se nač těšit

K večeru se vzduch rozechvěl zvukem dvou hvězdicových motorů – Michal Tvrzník a Petr Handlík přiletěli přenocovat z Plas, kde se zúčastnili s Jungmeisterem a Kukuruznikem dne ve vzduchu. O trochu později jsme už seděli v našem baru a vzduch tentokrát provoněly kubánské doutníky a večerní déšť.