24.06.2018

Den letiště Přerov

V pátek Hangár 3 připomínal spíše zmámé prostředí "Hard Style Choppers". Naše výprava na letecký den v Přerově se smrskla ze 3 na jeden letoun a to Harvard. Vše bylo proti nám, technika, počasí....
Jsme ale zvyklí improvizovat a tak Harvard vyrazil do Přerova v pozdním podvečeru. V zásadě jsme dolétávali špatné počasí, ale bylo to dobré rozhodnutí.

V Přerově nás čekalo milé přivítání, ubytování uprostřed letiště se stravou pro 20 účastníků. I když jsme se rozhlíželi velmi pozorně, jedinými adepty na odebrání stravy jsmy byli my dva - Krechy a moje maličkost. A jelikož strava se odebrat musí, tak jsme se úkolu zhostili, s pomocí hasičského sboru letiště Přerov a výpravy LOM Praha.

Ráno jsme se probudili do krásného rána, vůbec tento letecký den, byl velmi uvolněný a my jsme si užívali ubikace oprostřed letiště, kde měly posádky klid. Program byl nabytý ukázkami, Harvard letěl solo display a následně v premiéře s C-11 a T 34 Mentor.
Myslím, že oboje se velmi vyvedlo pořadatel byl s naší účastí spokojen.

Můžete se těšit na premiérová fota krásné C-11 ve zbarvení československého letectva a taktéž Beech 18, se kterým jsme letěli ve skupině až do Havlíčkova Brodu. Po přistání v Plzni jsme pokračovali v rozebírání a přípravě letadel na roční prohlídky......