23.04.2016

Křimice memorial 2016

Pietní akt k připomenutí sestřelení dvou bombardérů B 17 nad Křimicemi v dubnu 1945

Minulý týden jsme byli požádáni starostou městské části Plzeň Křimice o podporu pietního aktu a kladení věnců k pomníkům posádek B17 G 44-83477 a 43-38272 které byl y sestřeleny v dubnu 1945

Vzhledem ke krátké době k realizaci jsme se rozhodli pro standardní variantu pro tyto akce, tak abychom dostáli omezením pro tento druh činnosti.

Den začal jak jinak než neplánovanou údržbou, ale díky šikovnosti našeho mechanika Martina dopadlo vše dobře a Harvard mohl odstartovat ke krátkému zkušebnímu letu s Jiřím za řízením. Prostě na létání s veterány je třeba trochu více času na přípravu než s posledními výkřiky techniky.

Rozdělili jsme se na tým pozemního zabezpečení ve složení Martin, který byl zároveň vzhledem ke své hodnosti určen jako předsunutý letecký návodčí , Krechi a František. Kluci odvedli skvělou práci a na mě zbyla třešnička na dortu na pokyn ze země potlačit na plný plyn a hurá do průletu.

Vše proběhlo přesně na vteřinu a bezpečně. Po návratu do Líní jsme se kolektivně umazali od oleje a uklidili chladnoucí 73 let starý dobrý Harvard do Hangáru 3, základny Classic Trainers z.s.

 

 

""