09.07.2022

Rampír - Letectvo v obrazech

Pro Classic Trainers děním nabité dny. Jelikož jsme se tak trochu podíleli na vernisáži výstavy “Letectvo v obrazech” Pavla Rampíra, bylo nutno dopravit rekvizity a techniku na místo činu.
Pro pilota “Thunderboltu od patnácté” to nebyl problém, ovšem pro posádku Jeepu, který se pohybuje rychlostí 50 km/h po vedlejších komunikacích to byla trochu výzva. Jeep byl navíc naložen uniformami a dalšími věcmi, které bylo nutno dopravit do Sobotky. Navigace se ujal náš kadet a pilotní žák František a musím konstatovat, že je v použití mapy 1:75 000 velmi zdatný. Jeep vedl po trase Plzeň/Líně - Točná a druhý den na trase Letiště Točná - Šolcův statek. Zpáteční trať byla rozdělena opět na dva dny, 5. a 6.7. Cesta tam a zpět měřila 412 km a zabrala dohromady celkem 14 hodin.

Úsek Šolcův statek letiště Točná jsme jeli z větší části v koloně s Jeepem Willys a motocyklem ČZ předválečné výroby.

Kolona vzbuzovala nadšení obyvatel vesnic a protijedoucích řidičů. Všude vlály české vlajky na připomenutí dvou dnů státního svátku.

Zahájení výstavy obrazů začalo přesně ve 14.10 středoevropského času na soboteckém poledníku průletem točenského Harvardu a příjezdem Pavla Rampíra v Jeepu.

Samotná vernisáž se velmi vydařila a všichni návštěvníci kvitovali příjemnou atmosféru s hudbou Žmolíkova kvarteta, která byla prokládána vyprávěním o letadlech, uniformách a hlavně o životě a tvorbě malíře Pavla Rampíra.

Příští týden budeme na Šolcově statku provádět návštěvníky, tak se na Vás těšíme!!!

Jsme rádi, že činnost Classic Trainers a muzea Hangár 3 dělá radost nám a našim příznivcům!