31.05.2018

Víkend s vůní spáleného benzínu

Sezóna leteckých dní se blíží a tak je třeba cvičit, cvičit a cvičit.

Rozhodli jsme se slova klasika splnit a minulý víkend jsme prověřili techniku a naše schopnosti a to hezky od podlahy. Létalo vše co mělo křídla, benzín tekl proudem a motory duněly nad letištěm i v okolí.

Radim prověřoval novou úpravu Spitfiru, zdá se že zkrácená křídla trochu omezila víceúčelovost tohoto krásného letadla, ale samozřejmě to není na škodu, jenom se na to musí jinak a Radim to umí.Trochu jsem si zatrénoval na Stearmanu, není to rutina jak by se zdálo, je stále se co učit.

Věnovali jsme se take výcvikům, Marek Cimprich se rozlétával na Harvardu a Olga létala s elegancí sobě vlastní Stearman. Vše jsme proložili milou návštěvou letiště v Erpružicích. Adolf se snažil se Stinsonem a navečer došlo i na mě a já jsem využil možnost letět se Stinsonem v krásném podvečerním světle. Samozřejmě se u té příležitosti i trénovalo.

Obecně jsme se v Classic Trainers shodli, že budeme více létat a věnovat se našemu výcviku a omezíme přes léto budovatelské nadšení spojené s Muzem 3 a vylepšováním hangáru.

A kde nás příště uvidíte ?

2-3.6 Aviatická poutˇ
9.6 letecký den v Rakovníku
16.6 v Mladé Boleslavi
23.6 v Přerově.