IMAGE:

Letecké muzeum a vzdělávací centrum Hangár 3 v Plzni Líních je iniciativou spolku Classic Trainers z.s., který jako servisní organizace zastřešuje sbírku letuschopných exponátů a sdružuje majitele těchto letounů, kteří jsou zároveň jeho klíčovými členy.
 
Základem sbírek jsou letuschopné letouny Boeing B75 Stearman, North American Harvard Mk.IIa, Pilatus P2-05, Stinson AT 19B / Reliant Mk.III, Sokol M1D, Zlín Z526M, Fairchild F 24 – UC 61K Argus III a Bü 133C Jungmeister majitele Stephena Steada z Classic Aircraft Displays. Jako zvláštní hosté jsou v muzeu během sezóny umístěny krátkodobě i letouny ze sbírek Točná Vintage Aviation.

Významnou součástí muzea je sekce, která  přibližuje historii plzeňského letectví od konce 19 století do současnosti. Zvláštní pozornost je věnována historii Západočeského aeroklubu , činnosti plzeňských letců v RAF , 5. stíhacímu leteckému pluku a leteckým událostem na plzeňsku a jejich artefaktům z konce války 1945.
 
Spolupracujeme s Plzeňským krajem, městem Plzeň, Západočeskou univerzitou, VHU Praha, LOM Praha a ministerstvem Obrany ČR.
 
Letouny:
Stinson AT 19A Reliant MK III
Boeing B75N1 Stearman
Harvard Mk.IIA
Pilatus P2-05
Sokol M1D
Zlín Z-526M
Morane Saulnier MS 893A
Bucker Bu-133C Jungmeister
Fairchild F 24 – UC 61K Argus III
Mig-21 PF
 
Vozidla :
Jeep Willys MB
Rolls Royce 25
Zetor 25
Jawa 250 Pérák
 
Vstupné činí 100 kč pro jednotlivce a 100 kč pro rodiny s dětmi.

Muzeum je otevřeno jen v předem vyhrazených dnech vyhlášených spolkem Classic Trainers, případně po předem domluveném termínu.

 
Kontakt :
info@classictrainers.cz
www.classictrainers.cz
Letiště Plzeň Líně - Hangar 3

Kde nás najdete

IMAGE: