31.05.2022

Aviatická pouť 2022

Ve dnech 28-29.5.2022 se konal jubilejní 30. ročník legendární akce – Aviatické pouti v Pardubicích. Akce, která svým významem obstojí v měřítku českém, evropském i britském.
Z původního dne “Otevřené základny” vznikl postupem doby letecký den, který každý rok přinese něco nového.
 
Do Pardubic létáme rádi a zážitky ze všech ročníků, kterých jsme se účastnili, by pomalu vydaly na slušnou knihu.
 
Letos jsme měli účast spíše skromější, to znamená dva piloti a dva dvouplošníky a skromné pozemní zabezpečení. K našemu týmu patří i Dan Griffith, který vždy předváděl Steavův Spitfire TE 184 a jsme na všech leteckých dnech jako jedna “jednotka”.
 
Steve Stead létal Jungmeister, Jirka Horák Stearman. Dan letos předváděl Sea Fury a stálo to zato! Olina Benešová byla zdatnou ferry pilotkou a vypořádala se s nástrahami pátečního počasí.
 
Letecké dny nejsou jenom o létání, ale také o potkávání se s jinými piloty, kamarády a fanoušky. Jsme vždy mile překvapeni, kolik lidí o nás má povědomí a sleduje naše aktivity.
 
Vše se skvěle vyvedlo, počasí trochu zlobilo, ale nakonec se odlétalo vše a na velmi vysoké úrovni. Společenská část Aviatické poutě byla velmi zdařilá a my jsme si jí řádně užili.
Obecně, uvolněná atmosféra v Pardubicích je něco, co je vždy kladně hodnoceno a vyzdvihováno všemi, zejména zahraničními účastníky.
 
Už se těšíme na další ročníky Aviatické pouti, tohoto svátku letectví, nejen českého, československého, ale i evropského.