07.06.2024

Aviatická Pouť 2024

Letošní 32. Aviatická pouť se nesla v duchu známého pravidla MMM – Man Machine Meteo, tedy “M for Meteo” bylo dominantní. Plán byl dostat se do Pardubic dříve, než přijdou bouřky, což model Icon D2 předpovídal a ten se nikdy moc neplete.

U nás v Hangáru 3 jsme se za ty léta létání naučili trochu plánovat, a tak jsme boj s “M” rozdělili na několik fází. Stearman odletěl ve čtvrtek do muzea na Točné, kde strávil noc ve dobré společnosti a v pátek odletěl do Pardubic před tím, než se vytvořiy bouřky. V pátek dopoledne také do Pardubic odletěla Fouga a Little Rebel.

 

Když jsme v pátek odpoledne seděli tři v pilotním stanu během bouřky, tedy Horác, Steve a Laurent, s vědomím, že nás doplňuje pilot slovinské PC 9, kluci z Red Bull akro týmu a David, pilot Luňáka, nebylo organizátorům do smíchu. Společensky byl pátek vydařený s vědomím, že v sobotu bude hezky, ale až po třinácté hodině odpolední.

 

Sobotní ráno bylo mokré a deštivé a samozřejmě obstarožní dvouplošník byl zařazen do programu ve 13:10h, což byl z hlediska počasí limitní čas. Naštěsti program byl zpožděn, přestalo pršet, takže Stearman s Horácem odstartoval z mokré pardubické dráhy a žlutá se na ocelově šedém nebi vyjímala. Následovala Fouga a Mustang. Večer byl krásný a poetický a vyzýval ke ke konzumaci karbanátků z polní kuchyně německého Červeného kříže.

 

Neděle byla super a počasí přálo skoro až do konce. Jediný display, který se z důvodu bouřky neodlétl byl bohužel Steve s malým Rebelem.

 

Cesta zpět se opět zvrhla v boj s “M for Meteo”. Stearman doletěl před západem na Točnou a v úterý do Plzně. Mustang přiletěl do Plzně v pondělí, Fouga následovala v úterý

 

Buďte s námi a těšíme se příště!