08.08.2020

Den otevřeného Hangáru 3 připomněl 80 let Bitvy o Británii

V sobotu 8.8.2020 jsme si v rámci "Dne otevřeného Hangáru 3" připomněli osmdesáté výročí bitvy o Británii a významnou účast československých letců v zásadní události druhé světové války. Připomenuto bylo také 75. výročí návratu Československých perutí po letech bojů na Západní frontě zpět do vlasti.
Největším lákadlem pro návštěvníky byl legendární Spitfire, se kterým jeho majitel Stephen Stead přiletěl zpět do Líní v předvečer akce po servisní prohlídce z britského letiště Biggin Hill. Z tohoto letiště vzlétali stíhači i během slavné Bitvi o Británii. Poprvé si mohli návštěvníci důkladně prohlédnout i britský dvoumístný cvičný letoun Tiger Moth. Spoustu z Vás zcela jistě potěšila i výstava unikátních fotografií ze života našich letců v RAF, ze kterých bylo mnoho veřejně představeno vůbec poprvé. Navštívil nás i válečný veterán Tomáš Lom, který létal jako střelec u 311. (Československé) bombardovací perutě RAF.
 
V obležení byl i doprovodný venkovní program se stanovým táborem RAF a ukázka výzbroje a výstroje prvorepublikové Československé armády našich zpřátelených klubů vojenské historie z Karlových Varů a Dobřan.
 
Reportáže ze "Dne otevřeného Hangáru 3" vysílaly Česká televize a TV NOVA. Hlasový záznamm odvysílal i Český rozhlas Radiožurnál. Svou návštěvou nás poctili i novináři z dalších periodik.
 
Přátelé a kamarádi, děkujeme Vám všem za Vaši návštěvu. Byl to úžasný den a již nyní se těšíme na 28. říjen, kdy se dveře hangáru opět otevřou pro veřejnost.
 
 
A pro Ty z Vás, kteří jste ještě nezaznamenali náš nový čtvrtletní magazín, doporučujeme stahovat jeho první číslo na odkaze : http://www.classictrainers.cz/uws_…/magazin/CT_magazin_1.pdf