09.12.2023

Den otevřeného Hangáru 3 s čertem, Mikulášem a andělem

Po úspěchu roku minulého jsme díky našim drahým polovičkám opět otevřeli hangár v čase adventním s čertem, Mikulášem a andělem.
Kvůli několika týdenní nepřízni počasí se Steavovi nepodařilo přeletět z roční prohlídky zpět do Plzně P-51D Mustang "Little Rebel" (stane se tak při první příležitosti), náhrada legendárním L-39C Albatros vyšla jen napůl, protože se nám jej ráno kvůli zledovatělé pojížděcí dráze nepovedlo přetáhnout z Hangáru 1 do Hangáru 3. Jelikož je schopnost improvizace naší přirozeností, zorganizovali jsme most Hangár 3 – Hangár 1 a každých 30 minut se vypravila kolona zájemců o prohlídku legendárního cvičného letounu s výkladem.

Prosincový den otevřeného Hagáru 3 byl letos poslední a byli jsme potěšeni vysokou návštěvností, kde drtivou většinu tvořily rodiny s dětmi, které netrpělivě vyhlížely čerta, Mikuláše a anděla. V hangáru jsme společně rozsvítili stromeček, zazpívali jsme si koledy, měli jsme připraven čaj, cukroví a hry pro děti. Letadla se samozřejmě těšila velkému zájmu všech a svítícími polovými světly lákala k prohlídce. Během celého odpoledne jsme umožnili mnoha dětem posadit se do pilotní kabiny našeho cvičného letounu Morane MS 893A a válečného Stinson Reliant.

Po uzavření Hangáru 3 pro veřejnost se konal Vánoční večírek Classic Trainers a někteří na něj jen tak nezapomenou. Připoměli jsme si nejen čas adventní, ale slavili jsme i dvoje narozeniny.

Ještě jednou děkujeme všem za podporu a věřte, že už máme spoustu nápadů na rok 2024.

Veselé Vánoce, hodně štěstí a zdraví všem !