10.08.2014

Fly-inn - Plzeň 2014

1 ročník sletu historických letadel v Plzni Líních dopadl velmi dobře. Přivítali jsme 20 letadel, které až na vyjímky byla historickými unikáty...

1st Czech Warbird Fly Inn – Plzeň Líně 8-10.8 2014

 

Hangár je zavřen, všechna letadla bezpečně doma, poslední pivo vypito, čuník snězen.

 

1 ročník sletu historických letadel v Plzni Líních dopadl velmi dobře. Přivítali jsme 20 letadel, které až na vyjímky byla historickými unikáty.

 

Snažili jsme se celý slet koncipovat jako setkání přátel s přístupem pro odbornou veřejnost.

 

Naši přátelé nás podpořili a slet připomínal složením strojů spíše letecký den s velmi kvalitní účastí.

Počasí nám přálo celý víkend. V pátek všichni ocenili příjemné posezení u ohně s grilováním čuníka. V sobotu jsme soutěžili o nejlepší předvedení letadla za letu a taktéž o nejhezčí letadlo. Porota byla složena z fotografů a modelářů.

 

Cenu za nejlepší předvedení získali piloti z Bavarian Tailhoook s North American T-28 Trojan. Ocenění za nejhezčí letadlo získal Stephen Stead se svým Supermarine Spitfire Mk 16 v barvách 312 stíhací perutě RAF.

 

Večerní cesta plzeňským pivovarem s posezením v Šalandě, ukončila akci plnou krásných letadel a skvělých přátel z celé Evropy.

 

Chtěl bych poděkovat všem pilotů, kteří přiletěli na první slet historických letadel do Plzně. Velmi si vážíme jejich účasti.

 

Chci poděkovat také skvělému týmu kamarádů, kteří pomáhali s organizováním a zajištěním celé akce, zejména pak Michalovi, Jirkovi, Martinovi, Markovi a Radimovi. Můj největší dík patří mé ženě, Olince, bez jejíž podpory bych nebyl schopen celou akci zrealizovat.

 

Ještě jednou díky,

 

Jirka Horák

 

Galerie Michal Krechowski

 

Galerie Jakub Vaněk

 

Galerie Miloš Jenčík

 

Video Karel Treml