05.05.2021

Letecká přehlídka nad Plzní!!!

Tak jako každý rok se i letos představíme v rámci SLAVNOSTÍ SVOBODY na nebi nad Plzní. Bohužel i letošní rok se kvůli pandemii slavnosti pořádají ve velice omezeném rozsahu, přesto věříme, že si obyvatelé Plzeňska užijí pěknou podívanou, letos zaměřenou na dění na obloze.
Letecké přehlídka nad Plzní začne ve 14:00 h průletem transportního letounu C-130 Herkules letectva USAF, následovat budou letouny JAS-39 Gripen, L-159 ALCA a vrtulník W-3A Sokol Armády ČR. Čestná úloha zakončení letecké přehlídky připadne skupině historických letadel z Muzea Hangár 3 v Plzni Líních a Leteckého muzea Točná s historickými letouny Pilatus P-2 a North American AT 6C Harvard. Ve zhruba 45 minutové ukázce nás bude vidět a slyšet nad všemi městskými částmi Plzně a v přilehlém okolí.

Během dne si budete také moci užít živé vstupy z Hangáru 3 v Líních a z komentátorského stanoviště Slavností svobody v Plzni, které bude živě přenášet na webu a facebookovém profilu průběh letošních virtuálních oslav.

Věříme, že letos už je to „virtuálně“ naposledy a příští rok si všichni společně užijeme tradičně zaplněnou Klatovskou třídu s dobovou technikou, samozřejmě opět za doprovodu dunění leteckých motorů.

Tak na viděnou a na slyšenou v neděli ve 14:25 h nad Plzní. A pokud se Vám povedou nějaké zajímavé záběry, ať už ve formě videa, či fotografie, nezapomeňte se s námi o ně opět podělit ??

Vaši
Classic Trainers @ Letecké Muzeum Točná