30.06.2024

MUSTANG DAY s EDUARDEM

V sobotu 29. června se konala u nás v Hangáru 3 ve spolupráci s firmou Eduard – Model Accessories akce MUSTANG DAY s EDUARDEM.
Firma Eduard – Model Accessories je světoznámá firma vyrábějící špičkové plastikové modely letadel. Díky dlouholeté vzájemné spolupráci a nadšení pro danou věc, se podařilo uskutečnit prezentaci a křest nově vydávaných modelů letounu P-51 Mustang ve verzích “B” a “D” v měřítcích 1/72 A 1/48 ve společnosti skutečného letuschopného Mustangu. Premiérově byla také předvedena první krabice velmi očekávané stavebnice B-17F - THE BLOODY HUNDREDTH 1943.
 
Součástí akce byla statická komentovaná ukázka letounu P-51D „Little Rebell“, při které nás piloti Radim Vojta a Jirka Horák seznámili v odborném výkladu s historií vzniku letounu Mustang, jeho bojovým využitím, pilotáží, letovými vlastnostmi a údržbou. Poté následovala prezentace, jak vzniká výroba nově vydávaných Mustangů. Závěrečným bonbónkem byla letová ukázka „Little Rebela“, při které v útrobách Rebela Jirka Horák vyvezl několik stavebnic zmenšených Mustangů.  
 
Během akce byla v prodeji i limitovaná edice modelu P-51D „Little Rebel“ v měřítcích 1/72 a 1/48 s překrásnou ilustrací od Piotra Forkasiewicze.
 
Návštěvníci mohli spatřit i ostatní exponáty Hangáru 3.
 
Poděkování patří Stevovi, všem členům Classic Trainers a firmě Eduard za skvělou akci, která i přes horké letní počasí nadchla všehny návštěvníky a těšíme se na další spolupráci!