29.08.2018

Nácviky na letecký den Plzeň 2018

Zdálo by se, že léto je již u konce a tak krásný den jako ten včerejší je spíše z kategorie snů. Již od rána panovalo naprosto překrásné počasí se slabým větrem a kumuly (to jsou ta oblaka z rodu Cumulus humilis), které slibovaly krásný zážitek plachtařský. Větroň sice v hangáru máme, ale vzhledem k tomu, že se blíží “náš” letecký den 8 a 9.září, tak jsme sáhli po trochu hrubším náčiní.

Vzduchem duněly motory Pratt and Whitney , Continental, Lycoming, Warner a na zemi k tomu zlostně vrčel Argus. Jen Merlin měl pro dnešek volno po nedělní porci Radimových nácviků. Akrobacie, skupiny legendárních Harvardů, které v našich zeměpisných šířkách létáme vlastně jenom v Classic Trainers, dvouplošníky horním křídlem dolů, na to všechno se můžete těšit.

Létali jsme i výcviky, čerstvý držitel display authorization Michal Tvrzník piloval akrobacii na Jungmaisteru a 526ce, Honza Honzek měl první akrobatické sólo na Harvardu, Janča první sólo s Harvardem na betonu a krásný den završil prvním sólem na svém Harvardu i Marek Cimprich – "Máro" dal jsis na čas, ale “well done”, jak se říká na ostrově. Bazén byl okupován našimi ratolestmi a po návratu šťastného sólisty došlo k tradičnímu “hodu pilotem do bazénu”.

Těšíme se na Vás 8. a 9.září v Plzni Líních !!!!!
http://www.leteckydenplzen.cz/cs/letadla

Předprodej vstupenek na
http://www.plzenskavstupenka.cz/…/a…/18203-letecky-den-plzen