05.05.2024

Slavnosti svobody 2024

Plzní dnes projel Konvoj svobody (Convoy of Liberty) s více než 300 vojenskými historickými americkými vozidly a přelety našich historických letounů.
Sobota 4. května 2024
Sobotní den otevřeného Hangáru 3 přinesl doslova rekorní účast návštěvníků v historii dní otevřeného Hangáru. Sešlo se nás více než 1500!!! V některých časových úsecích to vypadalo, že přijíždí několik plných autobusů lidí. Co nás upřímně nejvíce těší, je neustále stoupající účast rodin s malými dětmi. Krásné počasí dovolilo malým dětem využít Línského betonu před hangárem k dětské tvořivosti křídou, nebo využít tvořivé dílničky s pastelkami. Svou oblibu si našel i kvíz ze znalostí postřehu o našich letadlech v Hangáru. Účast naprosto předčila naše očekávání a ačkoliv naše letištní děvčata připravila velké množství ručně vyrobených malých dárečků pro děti, po polovině dne už se po nich jen zaprášilo. Každopádně to naše děvčata motivovalo natolik, že na další DOH připraví dárečků jednou tolik ??

V hangáru byla představena letošní novinka, proudový cvičný letoun Fouga CM.170 Magister, po celý den v obležení byl Stevův P-51D Mustang "Little Rebel", u kterého byla připravena výstavka pilota Lt. Charlese „Buck“ Pattilla, který s "Little Rebelem" během druhé světové války létal. V průběhu dne nás navštívil kamarád Will s historickým letounem Me 108 Tajfun, se kterým cestuje na filmové natáčení. V podvečerních hodinách se Steve se svým "Lettle Rebelem" vznesl k demarkační čáře v Rokycanech zničit německý tank Tygr.
Příjemnou součástí celého dne byla soutěž Cup Of Freedom Pilsen 2024, seskoky parašutistů na přesnost přistání kterou organizoval náš soused v Hangáru Aeroklub Plzeň-Bory.
Děkujeme Všem za rekordní účast a těšíme se na dalším dni otevřeného Hangáru 3!

Neděle 5. května 2024
Tradičně zaplněná Klatovská třída viděla na 300 kusů historické vojenské techniky, kterou ze vzduchu svými průlety podporovali naše letouny Boeing B75N1 Stearman, Harvard Mk.IIA a P-51D Mustang. Poděkování patří našim kamarádům z leteckého muzea Točná za průlety jejich Harvarda, který nahradil původně avizovaný Stinson AT 19A Reliant MK III. V pozemní části nás reprezentoval Jeep Willys MB a Dodge WC 52.
Už teď se těšíme na příští kulatý rok, který dle informací bude opravdu velkolepý ??
Děkujeme za Vaši podporu!