24.06.2024

Snídaně o šesté a podpora Vojenského fondu solidarity

V Hangáru 3 je několik posledních sezón tradicí, po nejkratší noci roku pozvat kamarády na snídani. Snídani organizuje Oli s pomocí “holek z Hangáru 3”. V 6.00h ráno byla snídaně připravená pro vyhladovělé letce po náročném ranním letu. Nakonec se slétlo 10 letadel. Tím ovšem den jen začal.
Hlavní akcí dne byla zastávka jízdy plzeňského Harley Davidson klubu, jízdy na podporu válečných veteránů – Bikers for Veterans Czech republic - ve spolupráci s Vojenským fondem solidarity. Akce měla záštitu sekce ministerstva Obrany ČR pro válečné veterány. Před Hangár 3 se sjelo kolem padsesátky Motorkářů. Všichni si se zájmem prohlédli expozici muzea Hangár 3 a přispěli do Vojenského fondu solidarity, který měl v hangáru stánek. Jsme hrdí, že jsme mohli přispět ke zdaru této akce.

Odpoledne se Radim s Pilatusem proháněl nad Chotěboří, Steve provětral Little Rebela a Mirek Morána, se kterým provedl slavnostní průlet nad Lisovem - rodištěm generálmajora Jana Romana Irwinga v rámci slavnostního aktu odhalení desky na domě č.p. 15 která připomíná jeho bojovou činnost za druhé světové války.