29.04.2024

Víkend v Hangáru 3

Víkend v Hangáru 3 přinesl nejen krásné počasí, ale také přípravy na nadcházející akce...
V pátek pravé poledne dosedla na dráhu 24 letiště Líně novinka letošní sezóny v Hangáru 3 - Fouga CM.170 Magister. S Francouzským dvoumístným cvičným proudovým letounem přiletěl náš kamarád Laurent Golay. Letoun Fouga CM.170 Magister pochází z poloviny 50. let 20. století, kdy byl během studené války jedním z nejrozšířenějších cvičných letadel zemí NATO. Fouga bude u nás v hangáru zatím přes letošní letovou sezónu a zblízka se na ni můžete podívat již příští víkend 4.5. 2024 kdy bude letos poprvé otevřen Hangár 3 pro veřejnost.

V průběhu pátka proběhlo několik nácviků na blížící se letecké dny, které odstartoval víkendový den ve vzduchu v Plasích, kde vystupoval Steve s "Malým Rebelem" P-51D Mustang, Radim s Pilatusem a Laurent s Fugou. Jirka se Stearmanem pak jako každý rok provedl v sobotu po poledni průlety u vzpomínkového pietního aktu sestřelených bombardérů B-17 v Křimicích.

V sobotu pak probíhal velký úklid hangáru, vymetání pavučin a šůrování podlahy, ze které by se dalo jíst. Došlo i na kondiční létání, a zkoušeli se nové pozice GoPro kamer, tak Vás budem postupně zásobovat i netradičními pohledy. Prozatím malé ochutnávky v galerii.