Přípravy na sezonu

Přípravy na sezonu

2.března 2013, krásný den, který byl ve znamení příprav na sezónu. Radim s našimi mechaniky Jardou a Honzou probudili k životu srdce Pilatusu -Argus. Stalo se tak po dlouhé zimní údržbě. Stearman dostal nové čepy nočního řízení v zadním pilotním prostoru.

Plzeňáci ve WWII

Plzeňáci ve WWII

Leteckých bojů za druhé světové války se účastilo i několik rodáků z Plzně a okolí. Profil hrdinů si můžete přečíst v následujících odkazech. Postupně budem přidávat další letce kteří bojovali za naší vlast.

PF2013

PF2013

Veselé Vánoce a šťastný nový rok přeje Classic Trainers Team

V originální ústroji USAAC

V originální ústroji USAAC

10 října byl krásný den, sešli jsme se, a s chutí jsme si zalétali na obou letadlech. Jako speciální akci jsme zorganizovali fotografování v originální ústroji USAAC. Zejména pak šlo o vyhotovení snímků v pilotních bundách A-2 a B-3, které nám zhotovila společnost Eastman Leather.

Strakonice a Letkov

Strakonice a Letkov

Sobota 8.9, byla pro Classic Trainers velmi rušná. Obě letadla se vypravila do Strakonic na letecký den, který byl zasvěcen křtu knihy Dušana Vávry - Muži na správné straně...

Setkání legend

Setkání legend

V sobotu večer jsem se konečně sešel na vzájemné létání s Honzou Rudžinskym a jeho krásnou ELENKOU. Ve skupině jsme odletěli do Chrudimi, náš fotograf Michal "Krechi" Krechowski byl na palubě Stearmana...

Setkání legend 2

Setkání legend 2

V sobotu 30.6. se v Líních sešla 3 letadla, která už dlouho nikdo neviděl stát vedle sebe a poprvé v Líních. Bucker, Stearman a Texan. Honza Rudžinskyj se přiletěl podívat na návštěvu a na prohlídku našeho nového přírůstku. Všechna letadla létala, a tak jsme mohli vidět něco, co se doufám stane v Líních pravidlem.

Pozvánka na první letový den

Pozvánka na první letový den

Ahoj, 5.5.2012 budeme dělat pravidelnou údržbu Stearmana po zimní sezoně. Odpoledne je naplánováno létání s piloty týmu po zimní přestávce. Přiletí se za námi podívat Honza Rudžinskyj a Hamis. Od 18 hodin létáme na oslavu osvobození Plzně americkou armádou, celý den zakončíme táborákem před Štefanovým hangárem. Všichni naši příznivci jsou jsou vítáni, zvláště pak na mytí a pastování :-)))

Panenský Týnec - Pocta hrdinům

Panenský Týnec - Pocta hrdinům

V sobotu 18.8. jsme se zúčastnili leteckého dne v Panenském Týnci. Letecký den byl pořádán ke stému výročí narození legendy, pilota RAF Františka Faitla.

Plzeňské letecké dny 2012

Plzeňské letecké dny 2012

Ve dnech 25 a 26.8.2012 jsme se konečně dočkali leteckého dne na našem domácím plácku, který letos slaví 60let svého provozu. Dlouho jsme se na tuto událost připravovali...

Plzeňské letecké dny 2011

Plzeňské letecké dny 2011

Po prvním dni, kdy počasí příliš nepřálo, jsme konečně mohli poprvé předvést Stearmana před diváky na domovském letišti - Plzeň Líně.

Obnova DAY GLO nátěru na Harvardu Mk IIa

Obnova DAY GLO nátěru na Harvardu Mk IIa

12.12. Práce na Harvardu v Hangáru 10 pokračují plným tempem. Letadlo má první vrstvy nátěru DAY GLO a prošlo i kontrolou nejdůležitějších částí konstrukce trupu. Harvi si to zaslouží...