Mr.Harvard zalétnut po zimní přestávce !

Mr.Harvard zalétnut po zimní přestávce !

Dnes bylo krásné letní počasí s teplotami kolem 23°C, což znamená ideální podmínky pro zálet Mr.Harvarda :-)

Probuzení motoru Pratt and Whitney

Probuzení motoru Pratt and Whitney

13.4. Poslední práce v Hangáru 10 na Harvardu Mk II byly ukončeny. 13.dubna jsme přezkoušeli srdce Harvardu motor Pratt and Whitney a všechny systémy podle standardů SAAF. První let po údržbě je naplánován na polovinu nadcházejícího týdne.

Jako válečný pilot...

Jako válečný pilot...

Na leteckých dnech, kde vystupují naše letouny, máte jedinečnou možnost se vyfoťit jako válečný pilot...

Zálet Pilatusu P2

Zálet Pilatusu P2

23.březen 2013 - chladné až mrazivé počasí, které ovšem nezabránilo dlouho učekávané události. Radim provedl zálet Pilatusu P2.

Pracovní neděle u Classic Trainers

Pracovní neděle u Classic Trainers

Dnes jsme opět věnovali nedělní odpoledně údržbě. Zálety byly odloženy z důvodu silného bočního větru a "technologických obtíží", zejména na Harvardu.

Přípravy na sezonu

Přípravy na sezonu

2.března 2013, krásný den, který byl ve znamení příprav na sezónu. Radim s našimi mechaniky Jardou a Honzou probudili k životu srdce Pilatusu -Argus. Stalo se tak po dlouhé zimní údržbě. Stearman dostal nové čepy nočního řízení v zadním pilotním prostoru.

Plzeňáci ve WWII

Plzeňáci ve WWII

Leteckých bojů za druhé světové války se účastilo i několik rodáků z Plzně a okolí. Profil hrdinů si můžete přečíst v následujících odkazech. Postupně budem přidávat další letce kteří bojovali za naší vlast.

PF2013

PF2013

Veselé Vánoce a šťastný nový rok přeje Classic Trainers Team

V originální ústroji USAAC

V originální ústroji USAAC

10 října byl krásný den, sešli jsme se, a s chutí jsme si zalétali na obou letadlech. Jako speciální akci jsme zorganizovali fotografování v originální ústroji USAAC. Zejména pak šlo o vyhotovení snímků v pilotních bundách A-2 a B-3, které nám zhotovila společnost Eastman Leather.

Strakonice a Letkov

Strakonice a Letkov

Sobota 8.9, byla pro Classic Trainers velmi rušná. Obě letadla se vypravila do Strakonic na letecký den, který byl zasvěcen křtu knihy Dušana Vávry - Muži na správné straně...

Setkání legend

Setkání legend

V sobotu večer jsem se konečně sešel na vzájemné létání s Honzou Rudžinskym a jeho krásnou ELENKOU. Ve skupině jsme odletěli do Chrudimi, náš fotograf Michal "Krechi" Krechowski byl na palubě Stearmana...

Setkání legend 2

Setkání legend 2

V sobotu 30.6. se v Líních sešla 3 letadla, která už dlouho nikdo neviděl stát vedle sebe a poprvé v Líních. Bucker, Stearman a Texan. Honza Rudžinskyj se přiletěl podívat na návštěvu a na prohlídku našeho nového přírůstku. Všechna letadla létala, a tak jsme mohli vidět něco, co se doufám stane v Líních pravidlem.