Jako válečný pilot...

Jako válečný pilot...

Na leteckých dnech, kde vystupují naše letouny, máte jedinečnou možnost se vyfoťit jako válečný pilot...

Zálet Pilatusu P2

Zálet Pilatusu P2

23.březen 2013 - chladné až mrazivé počasí, které ovšem nezabránilo dlouho učekávané události. Radim provedl zálet Pilatusu P2.

Pracovní neděle u Classic Trainers

Pracovní neděle u Classic Trainers

Dnes jsme opět věnovali nedělní odpoledně údržbě. Zálety byly odloženy z důvodu silného bočního větru a "technologických obtíží", zejména na Harvardu.

Přípravy na sezonu

Přípravy na sezonu

2.března 2013, krásný den, který byl ve znamení příprav na sezónu. Radim s našimi mechaniky Jardou a Honzou probudili k životu srdce Pilatusu -Argus. Stalo se tak po dlouhé zimní údržbě. Stearman dostal nové čepy nočního řízení v zadním pilotním prostoru.

Plzeňáci ve WWII

Plzeňáci ve WWII

Leteckých bojů za druhé světové války se účastilo i několik rodáků z Plzně a okolí. Profil hrdinů si můžete přečíst v následujících odkazech. Postupně budem přidávat další letce kteří bojovali za naší vlast.

PF2013

PF2013

Veselé Vánoce a šťastný nový rok přeje Classic Trainers Team

V originální ústroji USAAC

V originální ústroji USAAC

10 října byl krásný den, sešli jsme se, a s chutí jsme si zalétali na obou letadlech. Jako speciální akci jsme zorganizovali fotografování v originální ústroji USAAC. Zejména pak šlo o vyhotovení snímků v pilotních bundách A-2 a B-3, které nám zhotovila společnost Eastman Leather.

Strakonice a Letkov

Strakonice a Letkov

Sobota 8.9, byla pro Classic Trainers velmi rušná. Obě letadla se vypravila do Strakonic na letecký den, který byl zasvěcen křtu knihy Dušana Vávry - Muži na správné straně...

Setkání legend

Setkání legend

V sobotu večer jsem se konečně sešel na vzájemné létání s Honzou Rudžinskym a jeho krásnou ELENKOU. Ve skupině jsme odletěli do Chrudimi, náš fotograf Michal "Krechi" Krechowski byl na palubě Stearmana...

Setkání legend 2

Setkání legend 2

V sobotu 30.6. se v Líních sešla 3 letadla, která už dlouho nikdo neviděl stát vedle sebe a poprvé v Líních. Bucker, Stearman a Texan. Honza Rudžinskyj se přiletěl podívat na návštěvu a na prohlídku našeho nového přírůstku. Všechna letadla létala, a tak jsme mohli vidět něco, co se doufám stane v Líních pravidlem.

Pozvánka na první letový den

Pozvánka na první letový den

Ahoj, 5.5.2012 budeme dělat pravidelnou údržbu Stearmana po zimní sezoně. Odpoledne je naplánováno létání s piloty týmu po zimní přestávce. Přiletí se za námi podívat Honza Rudžinskyj a Hamis. Od 18 hodin létáme na oslavu osvobození Plzně americkou armádou, celý den zakončíme táborákem před Štefanovým hangárem. Všichni naši příznivci jsou jsou vítáni, zvláště pak na mytí a pastování :-)))

Panenský Týnec - Pocta hrdinům

Panenský Týnec - Pocta hrdinům

V sobotu 18.8. jsme se zúčastnili leteckého dne v Panenském Týnci. Letecký den byl pořádán ke stému výročí narození legendy, pilota RAF Františka Faitla.