Den otevřených Hangárů v Líních

Den otevřených Hangárů v Líních

V sobotu 4. února se v čase od 12:30 do 17:00 se na letišti v Líních otevřou hangáry.
Spatříte soudobé vrtulové letouny a dokonce proudový bitevník L-39. Před hangárem 3 najdete stíhačku MiG-21 a uvnitř letecké muzeum s českými i zahraničními historickými letouny.
Od 14:30 do 15:00 můžete společně s námi vyjádřit nesouhlas s vybudováním Gigafactory účastí v živém hadovi a podpořit tak záchranu letiště, o jehož osudu zatím není definitivně rozhodnuto.
Příjezd autem bude možný přes brány v Červeném Újezdě i v Nové Vsi. Parkování v areálu letiště.

PF2023

PF2023

Děkujeme všem za přízeň a spolupráci. Přejeme krásné Vánoční svátky a vše nejlepší v novém roce 2023

Hangár 3 se 26.listopadu 2022 otevře pro veřejnost

Hangár 3 se 26.listopadu 2022 otevře pro veřejnost

Pro četné dotazy k návštěvě našeho Muzea, letos ještě jednou otevřeme pro veřejnost!

Hangár 3 se 17.září 2022 otevře pro veřejnost

Hangár 3 se 17.září 2022 otevře pro veřejnost

V sobotu 17. září 2022 na Den československého letectva se Muzeum v Hangáru 3 na letišti v Plzni Líních otevře pro veřejnost.

Návštěva leteckých modelářů

Návštěva leteckých modelářů

Dnes jsme měli v Hangáru 3 návštěvu z letního tábora RC leteckych modelářů z LMK HOLÝŠOV. Mladí modeláři si s velkým zájmem prohlédli naše letuschopné historické letouny. V muzejní výstavní místnosti se dozvěděli spoustu informací o více než 110 let trvající historii plzeňského létání a událostmi které jsou těsně spjaté s Plzní a jejím okolím za druhé světové války.

Rampír - Letectvo v obrazech

Rampír - Letectvo v obrazech

Pro Classic Trainers děním nabité dny. Jelikož jsme se tak trochu podíleli na vernisáži výstavy “Letectvo v obrazech” Pavla Rampíra, bylo nutno dopravit rekvizity a techniku na místo činu.

Návštěva dětí z 27.MŠ

Návštěva dětí z 27.MŠ

Dnes jsme měli v Hangáru 3 velmi milou návštěvu z 27.MŠ, konkrétně třída Plaváčků a Horolezců. Pro děti jsme společně připravili bohatý program, ve kterém jsme dětem představili (v dětské verzi) naše letadla a dozvěděli se o tom, jak vznikl náš hangár. Děti si návštěvu v hangáru užily. Proběhla i soutěž v kreslení křídou a musíme říci, že obrázky byly krásné. Dle sdělení paní učitelek výlet sklidil velký úspěch a děti jej hodnotily jako nejhezčí výlet celého školního roku. V Classic Trainers se snažíme pěstovat v dětech a mládeži vztah k letectví od útlého věku a zatím se nám to docela daří. Děkujem všem, kteří se na dnešní návštěvě podíleli! P.S. O dva dny později nás navštívila další škola, tentokráte starších žáků z Berounska.

Aviatická pouť 2022

Aviatická pouť 2022

Ve dnech 28-29.5.2022 se konal jubilejní 30. ročník legendární akce – Aviatické pouti v Pardubicích. Akce, která svým významem obstojí v měřítku českém, evropském i britském.

Slavnosti svobody 2022

Slavnosti svobody 2022

8. května 2022 jsme si připoměli 77 let od konce 2. světové války v Evropě. Války která stála desetimilióny životů, totálně zničené země a neuvěřitelné utrpení.

Hangár 3 se otevře pro veřejnost

Hangár 3 se otevře pro veřejnost

V sobotu 7. května 2022 se Muzeum v Hangáru 3 v Plzni Líních otevře pro veřejnost.

Morane Saulnier MS 893A  OK-CZM

Morane Saulnier MS 893A OK-CZM

Dnes se po několika měsících vznesl do vzduchu tažný kůň naší malé letecké školy. Zimu jsme strávili přeregistrací a úpravou zbarveni. Každý letoun v našem hangáru má svůj příběh a stejné je to i s Moranem - MS 893A. Ale ten si povíme příště.

80 LET OD ZAHÁJENÍ OPERACE

80 LET OD ZAHÁJENÍ OPERACE "ANTHROPOID"

Před 80 lety - 29.12.1941 se po druhé hodině ranní v bombardovacím letounu Halifax B Mk.2 NF - V jako Victor od 138 perutě RAF, kterému velel F/Lt Ronald C. Hockey rozsvítilo zelené světlo a odvážní muži z výsadků Silver A, Silver B a ANTHROPOID vyskočili to tmavé noci na Protektorátem Čech a Morava. O pět měsíců později 27.5.1942 je spáchán atentát na SS Obergruppenführera Reinharda Heydricha, který umírá na následky zranění o týden později.